Houby-mykoterapie

houby

Termín semináře13.února 2010, od 9:00 do 18:00 hod, prezence o 8.00 hodin

!!!!!Změna termínu!!!!

z 24. října 2009 na 13. února 2010

Jednodenní seminář pořádaný ve spolupráci s PRAGON s.r.o., firmou zabývající se prodejem čínských potravinových doplňků a akupunkturních potřeb.


Lektoři: MUDr. Zuzana Vančuříková, Ing. Karel Šimonovský

Téma: Používání léčivých hub a přípravků z nich je v současné době na vzestupu díky jejich dobré účinnosti a širokým možnostem použití. Mnoho z nich je možno na našem trhu zakoupit ve formě plodnic (ať již chlazených či sušených), nebo ve formě doplňků stravy. My jsme pro Vás vybrali šest nejznámějších hub – cordyceps (dongchong xiacao), ganodermu (lingzhi), coriolus (yunzhi), houževnatec (shiitake), hlívu (pinggu), choroš oříš (zhuling). Určitě už o nich každý z Vás slyšel. Například coriolus (outkovka pestrá) roste i v Česku a najdete ji téměř pokaždé, když jdete do lesa. Pro vybrané houby existuje, kromě staletími ověřeného pohledu TČM®, také velké množství kvalitních materiálů založených na „západním“ přístupu k jejich účinkům. Seminář bude proto věnován oběma přístupům k nim. Na semináři budou využívány mj. enzymatická zhodnocení a klinické výzkumy společnosti MRL, která poskytne účastníkům i zkušební vzorová balení. Výrobců houbových přípravků i jejich zástupců je na našem trhu více a náplň semináře to respektuje. Budete seznámeni s tradičními i novodobými vědeckými poznatky ohledně použití hub, srovnávání dostupných přípravků není náplní semináře. Obsah semináře kopíruje náplň houbového semináře na podzim loňského roku s rozšířením o hlívu a choroš oříš. Na seminář budou v budoucnu navazovat další, které budou věnovány dalším léčivým houbám.


V ceně zahrnuto: tištěný studijní materiál a pro členy ČSBS také jedno balení tablet REISHI-MRL (Ganoderma lucidum) v hodnotě 490,- Kč, které poskytne firma PRAGON

 


Určení semináře: Pro všechny členy naší společnosti, zájemce o danou problematiku; zejména pokud nestihli navštívit loňský seminář. Seminář je určen i pro začátečníky.