Vlastní životopis lektora Chrise Bunkella, Obecná orientální medicína

1980 moje kořeny z mládí tkví v buddhismu, taoismu a příbuzném umění
Byl jsem vyškolen jako vegetariánský kuchař nejprve v široce pojatém makrobiotickém stylu a poté v čínském stylu vaření podle pěti prvků. Dále jsem studoval široce pojaté orientální léčebné metody, shiatsu a práce s tělem, taoistické energetické masáže apod.


1990 Dokončil jsem studia ICOM UK – ICOM = International College of Oriental Medicine http://www.orientalmed.ac.uk/ což bylo čtyřleté denní studium zahrnující Kmeny a větve, Léčbu podle pěti prvků a teorie TČM. Měl jsem velké štěstí neboť v prvním ročníku jsem měl jako lektora filosofie pana Peter Firebrace, který přednášel podle Elisabeth Rochat de la Valleé a Claude Larra. Mnoho času jsem strávil na klinice s doktorem van Burenem.


1990 Přestěhoval jsem se do Švédska, kde jsem vedl velmi rušnou kliniku v rodinném stylu

 

1993 2 letý kurz o čínských bylinkách a fytoterapii s Ted Kaptchukem

 

1994 - 2004 V těchto letech jsem se zabýval klinickou praxí, kde jsem léčil až 500 a vice pacientů za měsíc, takže jsem měl mnoho možností na vybroušení svých dovedností a pochopení procesů patologických i léčebných.

 

1995 Začal jsem s výukou v menších skupinách ve Švédsku

 

1996 Založil jsem vyšší školu spolu s klinikou ve Finsku, kde jsem dálkově vyučoval ve čtyřletých cyklech respektive veškeré předměty prvního a druhého ročníku jsem učil sám a o předměty třetího a čtvrtého ročníku jsem se dělil s kolegou z ICOM. Vyučovali jsme patologii v návaznosti na práci dr Van Burena a jako integraci západního a východního lékařství přičemž jsme se snažili vykládat západní lékařství v termínech energetických funkcí lékařství východního.

 

1998 - 2004 V těchto letech jsem vyučoval Integrativní Patologii a další předměty ve Velké Británii, Izraeli, Holandsku
 

 2002 Předal jsem školu a kliniku ve Finsku mým studentům

 

2004 -2008 Toto byly tzv Sabbatical years, - roky oddechu, kdy jsem cestoval, žil a studoval v Číně, Korei, USA s mnoha různými taoistickými učiteli

 

2007 Znovu jsem začal praktikovat a učit čínské lékařství a také jsem působil jako postgraduální učitel v Israeli což dělám dosud

 


Moje denodenní praxe je založena na Kmenech a větvích a 5 prvcích a nyní již integrována s taoistickými vlivy a zejména praktickým uplatňováním učení Dr Jeffrey Yuan.
Jemná energetická akupunktura se mění na lékařskou alchemii.

 

Jsem především akupunkturista, tam jsou mé léčebné dovednosti.


Byliny užívám spíše jako konstituční podporu pro vývoj charakteru a to jak patentní tablety tak a to zejména léčebné kaše typu Congee/Jook nebo Zhou které se vaří spolu s bylinkami a dalšími potravinami.


Také užívám esenciální oleje, drahé kameny a AKU hedvábí tam, kde to je vhodné, zejména při práci na povaze nebo duševních energiích.

 

Léčím na úrovni ´Povahy a osudu`, to znamená snažím se pochopit směřování duše v průběhu tohoto života; a take na ´ úrovni léčení`, to znamená buď vyléčení nemoci ze všech příznaků nebo useknutí kořene chorobného procesu v příslušném Tantienu.
To je to co učím studenty v rámci postgraduálního studia.

 

Zejména mě zajímá léčba chronických tělesných chorob a emoční a duševní patologie.
Výzvou v mé praxi je přivést tyto nemoci k bodu vyléčení nebo pomoci duši v jejích poryvech směrem k pokročení vývoje.Mým zájmem je podělit se se svými znalostmi a zkušenostmi s praktiky za účelem zvýšení jejich úrovně a dovedností v čínské medicíně a zejména prospět těm, kteří trpí.

 

Co mě zajímá a co bych rád učil

Všechny mé kurzy jsou na postgraduální úrovni i když některé z nich se týkají základních teorií a to proto aby bylo dosaženo větší hloubky a vhledu a také z důvodu dosažení účinné diagnozy a léčebných možností.

Níže jsou příklady výukových předmětů. Délka kurzů je 1 – 2 weekendy až 6/12/18 měsíců; kombinuji vhled, teorii a praxi.

Nejsem akademik. Budu učit jen to s čím mám klinickou zkušenost a jasně sdělím pokud pojednávám o teoirii, kterou jsem dosud pro sebe neověřil.


Základní kurzy
Pulsová diagnostika 3 úrovně, 9 kontinentů

Energetika bodů Energetika / Emoce / Duševno / Alchemické funkce

Wu Yun Liu Qi / Kmeny a větve Individuální a Konstituční léčba, Léčba podle 5 prvků

Taositická / Jemná Akupunktura TanTien / Alchemická akupunktura

Qi Gong Vnitřní vývoj pro praktikyPokročilé kurzy
CCTM - Nebeské mraky a pozemské metry – je možno to též nazývat Integrovanou patologií – východní i západní – je to určitý přístup k patologii - Integrace Čínské energetiky a Západní medicíny, anatomie, fysiologie, patologie

Léčení svalových problémů - včetně posturálního a strukturálního vývoje, 6 oddílů/TMM/8 mimořádných meridiánů

Emoční a Mentální patologie - Plné vysvětlení a užití Shu,Mu,Yuan, bodů; dráhy předků, 9 kontinentů, Vnitřních a zevních draků, Jin a Jang depresí a formulek na jejich léčení atd

Léčení psychiky - Integrace taoistické filosofie, čínské medicíny a Transpersonální Psychologie
Překlad DSM IV - Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders http://en.wikipedia.org/wiki/Diagnostic_and_Statistical_Manual_of_Mental_Disorders - do energetiky CM

Taoistická masáž - jak pracovat na jemném energetickém těle jako doplněk k léčbě

Techniky jemné léčby - Esenciální oleje, drahokamy/krystaly, hedvábí pro konstituční patologii

Taoistické bylinné formulky - Congee/Jook + formulky 2 – 3 bylin