Mykoterapie, Léčivé houby IV. část

img_1569_s

Termín: 14.-15. dubna 2012


Lektoři: MUDr. Zuzana Vančuříková, Ing. Ivan Jablonský, CSc., Ing. Karel Šimonovský


Určení semináře: Pro všechny členy naší společnosti, zájemce o danou problematiku, i začátečníky. Vhodný rovněž pro akupunkturisty, neboť probíranými houbami mohou dobře doplňovat akupunkturu.


Téma: Používání léčivých hub a přípravků z nich je v současné době na vzestupu díky jejich dobré účinnosti a širokým možnostem použití. Mnoho z nich je možno na našem trhu zakoupit ve formě plodnic (ať již chlazených či sušených), nebo ve formě doplňků stravy.


Vybrali jsme pro Vás jedenáct nejznámějších hub – cordyceps (dongchong xiacao), ganodermu (lingzhi-reishi), coriolus (yunzhi), hlívu (pinggu), choroš oříš (zhuling), pórnatku (fuling), trsnatec lupenitý (maitake), žampion brazilský - blazei, houževnatec jedlý (xianggu-shiitake), Jidášovo ucho (heimuer) a korálovec ježatý (hericium).


Protože pro vybrané houby existuje kromě staletími ověřeného pohledu TČM také velké množství kvalitních materiálů založených na „západním“ přístupu k jejich účinkům, bude se seminář věnovat oběma přístupům, tj. budete seznámeni s tradičními i novodobými vědeckými poznatky.


Obsah navazuje na seminář z června 2011, s nímž má shodných prvních osmi hub představujících "houbový základ", na kterém se nejlépe prezentují možnosti houbové výživy. Poslední dvojice hub bude na semináři ČSBS/TČM představena v premiéře. I při opakované návštěvě semináře se můžete těšit na nové věci: více detailů, nové pohledy, nové kombinace a zcela novou část, jak si můžete do jídelníčku sami vypiplat některé snadno pěstovatelné léčivé houby.


Místo konání: FTVS, učebna P5.

 

Počet účastníků: vzhledem k tomu, že letos nestačila kapacitou naše učebna na Dělnické, tak jsme pro příští rok objednali učebnu na FTVS. Věříme, že se v dubnu 2012 všichni zájemci na seminář dostanou, ale pro jistotu se přihlašujte a uhraďte seminář co nejdříve.