• Termín: 23.–26. května 2013

 

• Téma: Onkologická onemocnění


• Lektoři:

Prof. Vladimír Načatoj, autor knihy Léčba nemocí v tradiční čínské medicíně,

MUDr. Oxana Načataja


• Počet bodů: 20 teoretických


• Určení semináře: Pro absolventy studia fytoterapie a akupunktury


• Místo konání: FTVS, José Martího 31, Praha 6


 

 

• Variabilní symbol: 23052013                                     

 

Životopis lektora:

Vladimír Grigorijevič Načatoj absolvoval v roce 1983 petrohradský Státní lékařský institut I. P. Pavlova v oboru všeobecného lékařství. Poté se přihlásil na katedru nemocniční péče na petrohradské Státní lékařské univerzitě, kde po dobu tří let studoval akupunkturu a psychoterapii.


V rámci mezistátní smlouvy mezi ČLR a SSSR začali v r. 1988 na katedře nemocniční péče pracovat dva specialisté z ČLR na téma syntézy evropské a tradiční čínské medicíny při léčbě bronchiálního astmatu. V. G. Načatoj byl do této skupiny zařazen a po dobu čtyř let studoval základy teorie a diagnostiky tradičního čínského lékařství.

 

Naučil se číst a psát v čínském jazyce. Ve spolupráci s čínskými specialisty napsal první příručky o TČM v ruštině pod názvem Tajemství čínské medicíny, které vyšly v letech 1990–1991.
Na Tianjinské univerzitě v Číně absolvoval V. G. Načatoj úplný pětiletý studijní obor. Vedl zde i rozsáhlou vědeckou práci. Po návratu do vlasti nenašel adekvátní uplatnění a do roku 2002 pracoval v Estonsku, kde založil školu tradiční čínské medicíny.

 

Paralelně s tím se V. G. Načatoj věnoval vědecké činnosti na Tianjinské univerzitě TČM, kde získal čestný titul profesora TČM. Vědecká činnost probíhala pod vedením renomovaných specialistů (akademik Shi Xue Ming, akademik Zhang Boli, profesor Liu Gong Wang, Dai Xi Men, Zhang Xi Peng, Wei Yu Qi aj.).


Dnes prof. Načatoj spolupracuje s Kaunasskou lékařskou univerzitou (Litva) a dalšími světovými univerzitami. V roce 2009 obdržel medaili Shen Nonga za monografi i Léčba nemocí metodami TČM. V této publikaci najdou potřebné informace jak začínající praktici TČM, tak zkušení dlouholetí odborníci. Nemoci jsou zde rozděleny podle čínské diagnostiky i podle západního přístupu.