Problémy psychiky - harmonizace pěti duší, podstaty čínské medicíny

Lektor: Anastacia White

 

Termín: 8. - 9. listopadu 2014

 

Anastacia White je praktička, učitelka a konzultantka čínské fytoterapie od roku 1984. Měla to štěstí, že se mohla učit od nejrespektovanějších západních kapacit na čínskou medicínu, jako jsou Subhuti Dharmananda, Ted Kaptchuk a Giovanni Maciocia.

Anastacia pracuje s přípravky Giovanniho Maciocii od samého počátku jejich existence. Několik let pomáhala Giovannimu mj. s jejich uváděním na trh, školením praktiků, zodpovídáním dotazů z praxe atp.


Více informací o lektorce můžete získat na www.eemedicinewisdom.com.
 


Giovanni Maciocia, respektovaný autor mnoha knih o čínské medicíně, shrnul své poznatky a zkušenosti z více než čtyřicetileté klinické praxe do návrhu bylinných přípravků pro ovlivnění nejčastějších zdravotních obtíží. Sestavené přípravky reprezentují vrchol jeho mnohaletých výzkumů 
a klinické praxe.

To v případě přípravků na trávicí obtíže platí dvojnásob, neboť Giovanni si velmi dobře uvědomil jejich souvislost s psychickými záležitostmi, zejména stresy a dlouhodobým duševně emočním vypětím, což promítl do složení bylinných přípravků, které tak mnohdy představují vhodnější alternativu k tradičně doporučovaným recepturám, a v několika případech dokonce zaplňují mezery v jejich nabídce.


Více na www.giovanni-maciocia.com.

 

Téma: Prakticky a klinicky orientovaný seminář, který volně navazuje na podobný seminář z listopadu 2013, na němž se Anastacia věnovala duši yi v souvislosti s prvkem země a poruchami trávení.
Její přístup k jednotlivým duším vyvolal velký ohlas, a protože bylo zřejmé, že prezentovaný systém pěti duší (shen, hun, yi, po a zhi) nabízí zajímavý návod k transformační léčbě, bylo na světě téma dalšího semináře.


Uvedených pět duší představuje pět zřetelně odlišných stránek lidské psychicko-duševní zkušenosti, čímž nám nabízí teoretické podněty pro individuální cestu objevování sebe sama právě prostřednictvím těchto nadpozemských sil.


Seminář začíná pohledem do historie a šamanských kořenů teorie pěti duší, vč. čínského pohledu na stvoření. Prozkoumáním čínských znaků jednotlivých duší získáme hlubší vhled do jejich smyslu. Každou duši si jednotlivě představíme jako průvodkyni při pozorování lidských psychicko-duševních příhod, které mohou svazovat psychickou a rozkládat fyzickou energii. Pochopením, jak udržet kolem nás proudění těchto energií, můžeme přetvořit naše životy do vysněné podoby. Předkládaná poučení nás provedou tradicí taoistické alchymie a jejím zrcadlením v lidské psychologii a fyziologii. Pro udržování rovnováhy mysli, duše i těla využijeme životní styl, stravu, byliny, duševní cvičení a éterické oleje. 

 

Počet studentů: 40

 

Počet bodů: 10 praktických

 

Místo konání: Sál Vodního Draka, Dělnická 54, Praha 7