VYROVNÁVÁNÍ HORMONŮ - PĚT FÁZÍ ŽIVOTA ŽENY, S POUŽITÍM PŘÍPRAVKŮ GIOVANNI MACIOCIA

 

Termín: 7. - 8. listopadu 2015

Lektorka: Anastacia White je praktička, učitelka a konzultantka čínské fytoterapie od roku 1984. Měla to štěstí, že se mohla učit od nejrespektovanějších západních kapacit na čínskou medicínu, jako jsou Subhuti Dharmananda, Ted Kaptchuk a Giovanni Maciocia. Anastacia pracuje s přípravky Giovanniho Maciocii od samého počátku jejich existence. Několik let pomáhala Giovannimu mj. s jejich uváděním na trh, školením praktiků, zodpovídáním dotazů z praxe atp.


Giovanni Maciocia, respektovaný autor mnoha knih o čínské medicíně, shrnul své poznatky a zkušenosti z více než třicetileté klinické praxe do návrhu bylinných přípravků pro ovlivnění nejčastějších zdravotních obtíží. Sestavené přípravky reprezentují vrchol jeho mnohaletých výzkumů a klinické praxe. To v případě Ženského pokladu platí dvojnásob, neboť Giovanni si velmi dobře uvědomil „slabší“ pozornost, kterou historicky z filozoficko-kulturních důvodů čínská medicína věnovala ženám, jejich fyziologii i patologiím. A proto hned po knihách o základech čínské medicíny napsal jako čtvrtou v pořadí knihu Porodnictví a gynekologie v čínské medicíně. Také není náhoda, že se práce na této knize i její vydání překrývalo s uvedením přípravků Ženského pokladu na trh. Ženský poklad obsahuje ucelenou řadu bylinných přípravků, do jejichž složení bylo promítnuto rozkrytí historických bariér a inovativní uchopení problematiky, a tak představuje vhodnější alternativu k tradičně doporučovaným recepturám a v několika případech dokonce zaplňuje mezery v jejich nabídce
Více informací o lektorce můžete získat na www.eemedicinewisdom.com.

 

Téma: Prakticky a klinicky orientovaný seminář volně navazující na rovněž ženám věnovanou přednášku z června 2012. Věnovat se bude hormonálním nerovnováhám u žen od menarche po menopauzu. Přijďte se dozvědět, jak porozumět životu ženy v pojetí pěti fází a jak tyto fáze odpovídají pěti prvků a pěti duším. Představíme si fyziologické procesy endokrinního systému, i jak dochází k narušování hormonálního stavu, jež pak způsobuje nesoulad mezi jing, shen a zangfu. Podle čínské medicíny probereme etiologii vynechávající menstruace (amenorea), velmi silné menstruace (menoragie), předmenstruačního syndromu (PMS), bolestivé menstruace (dysmenorea), syndromu polycystických ovárií (PCOD) a menopauzy. Pro nápravu qi a shen využijeme bylinné přípravky čínské medicíny a doplňkově éterické oleje.

 

Určení semináře: Pro všechny zájemce o čínskou fytoterapii, nejlépe po absolvování alespoň jednoho roku studia TZ TČM

 

Počet účastníků: 40

 

Počet bodů: 10 praktických + 10 teoretických

 


Místo konání: Hotel Extol Inn, Praha 7, Přístavní 2

 

 

Seminář se koná se spolupráci s PRAGON s.r.o.