Ing. Iva Měsíčková

Iva Měsíčková

Lektorka a terapeutka tradiční čínské medicíny.

V 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® je mým úkolem přezkušování znalostí studentů Základů tradiční čínské medicínyAkupunktury. To znamená, že testy připravuji a starám se o to, aby byly dobře sestavené, aby měly „hlavu a patu“, zjišťovali opravdu nabyté zkušenosti a nevyskytovaly se v nich chyby. Vyhodnocuji průběžné opakovací testy v rámci jednotlivých seminářů, ročníkové testy na konci každého ročníku nebo ty závěrečné na konci studia. Dále přednáším studentům oblast „Kauzistiky, vyšetření pacienta a vedení dokumentace“ . Učím jak a které informace od klienta zjistit, které praktik potřebuje znát, aby na nich mohl dále stavět. Provázím studenty v této oblasti až do konce jejich studia.

Tradiční čínskou medicínou se zabývám už téměř 20 let. Studovala jsem 1. školu tradiční čínské medicíny – TČM®, ve které jsem absolvovala v roce 2006. Absolvovala jsem i mnoho dalších kurzů z oboru TČM. V oboru se dále vzdělávám a ráda se opakovaně účastním mezinárodních kongresů TČM, např. Kongresu TČM v německém Rothenburgu https://www.tcm-kongress.de/. Moje sbírka knih z oboru TČM a příbuzných oborů se utěšeně rozrůstá...:)

Provozuji svoji praxi v Praze 1 (www.mesickova.cz) a v Praze 7 na Klinice Pivoňka (www.klinikapivonka.cz).

Jak jste se dostala k TČM?

Tato oblast mne zajímala již během dospívání, nejprve jsem se dostala ke knihám MUDr. Josefa Jonáše (Křížovky života), kde vysvětloval souvislosti čínské medicíny. Později jsem si nejprve udělala kurz masáží shiatsu, kde se pracuje s jednotlivými energetickými drahami (2001). Poté jsem hledala další informace k energetickým drahám a k akupunkturním bodům a našla jsem inzerát této školy. Začala jsem studovat základní čtyřleté studium zaměřené na akupunkturu, které jsem ukončila v r. 2006.

Tím to samozřejmě nekončí, protože se dále nabízely zajímavé postgraduální semináře k rozšíření studia, naposledy jsem prošla dvouletým kurzem Fytoterapie na 1. škole TCM (2019).

Proč jste se rozhodla TČM studovat?

Jak už jsem zmínila, tato oblast mne zajímala již dlouho, již někdy kolem roku 1988, kdy bylo opravdu málo informací o tomto tématu a byla jsem ráda, že jsem sehnala knihu MUDr. Jonáše "Křížovky života". Hledala jsem další možnosti studia a byla jsem ráda, že v ČR začala organizovaná výuka k tomuto tématu na 1. škole TČM již v r. 1990, navíc pod vedením skutečných odborníků (MUDr. Bendová a další) a také dalších zajímavých zahraničních lektorů.

Proč jste začala studovat na 1. škole TČM?

1. škola TČM je "první" a přináší komplexní studium TČM, které přednášejí zkušení odborníci s praktickými zkušenostmi. Líbí se mi, že škola spolupracuje s různými mezinárodními institucemi a oceňuji také možnost zúčastnit se organizované stáže v Číně. Kromě kontaktu s oborem TČM a s kvalitními lektory TČM, jsem během studia také získala nové přátele z řad dalších studentů, se kterými se ráda dodnes vidím.

Vzdělání a kurzy v tradiční čínské medicíně

Vzdělání na 1. škole tradiční čínské medicíny - TČM®

Vzdělání na jiných institucích TČM

• 2019 TCM Institut, Praha – Mimořádné dráhy, MUDr. Jozef Lucký
  • 2015 TCM Institut, Praha – GU ZHENG a GUI ZHENG, MUDr. Jozef Lucký
  • 2014 TCM Institut, Praha – Gynekologie, Barbara Kirchbaum (Německo)
  • 2014 TCM LONG MEN, Hradec Králové - základní kurz Fytoterapie, MUDr. Michal Strnad a MUDr. Petr Hoffmann
  • 2011 - 2013 Most ke zdraví, Praha – 3x seminář Japonské akupunktury, Mgr. Renáta Šotová, Alan Jansson (Austrálie)
  • 2005 - 2013 TCM LONG MEN, Hradec Králové – další vzdělání (uzavřené cykly): diagnostika, strategie léčby, praktická akupunktura, ušní akupunktura, andrologie… atd. MUDr. Michal Strnad
  • 2004 - 2005 Mnichov – speciální postupy v oblasti diagnostiky svalové nerovnováhy a léčba pohybového aparátu pomocí TCM, MUDr. Wolfgang Gerz (Německo)
  • 2001 - 2002 Praha – orientální diagnostika a japonské masáže shiatsu, Dana Kleňhová

Obsah zdarma

Nastavení
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.